Vybavenie

Vlastný bazén a sauna, environmentálna záhradka, športový areál, telocvičňa priamo v škole, privátne parkovanie, vlastná kuchyňa, najmodernejšie vybavenie a ešte oveľa viac…

Všetko pod jednou strechou

Naša materská škôlka má všetko potrebné vybavenie pod jednou strechou, čo prináša rodičom a deťom množstvo výhod. Naša škôlka na Alejovej 2 je vybavená vlastnou kuchyňou, športovým areálom, environmentálnou záhradkou, bazénom a telocvičňou. 7 moderných tried, vlastný športový areál a tiež najväčšie košické dopravné detské ihrisko priamo oproti škôlke z nej robia ideálne miesto pre všestranný rozvoj Vašich detí. 

Vlastný bazén a sauna

Medzi výhody a výnimočnosti našej materskej školy patrí vlastný bazén a vlastná infra soľná sauna. Obe, bazén aj infra soľná sauna sa nachádzajú priamo v budove materskej školy, takže zaradenie baby plávania do programu detí nie je závislé od cestovania, či poveternostných podmienok.
Bazén disponuje najmodernejším spôsobom úpravy a čistenia vody. Dezinfekcia je zabezpečená UV žiarením a ionizáciou. Teplota vody v bazéne sa pohybuje v rozmedzí 28 – 32 C a je udržiavaná automatickým riadiacim systémom.

339061600_1246304096318723_9178770729466305206_n
339117953_9360977047276672_2200176921172046498_n

Plávanie

Plávanie je skvelá aktivita pre deti, ktorá má mnoho výhod pre ich zdravie a vývoj , naše deti majú pravidelne plávanie 2- 3 x do týždňa , pre najsmelších mame prípravne v rovnakom pocte Baby Plávanie . Plávanie posilňuje celé telo, zlepšuje fyzickú kondíciu a motorické zručnosti a pomáha predchádzať obezite. Okrem toho je plávanie vo vode veľmi príjemné a relaxačné, čo môže pomôcť znížiť stres u detí.

Detské plávanie je dnes čoraz populárnejšie, a to nielen ako športová aktivita, ale aj ako spôsob, ako naučiť deti plávať a bezpečne sa pohybovať vo vode. Plávanie je dôležitá zručnosť, ktorá môže zachrániť život, najmä v neočakávaných situáciách vo vode.

S plávaním detí sa zvyčajne začína vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov, keď sú deti ešte veľmi malé a ich telo je ešte veľmi citlivé na nové skúsenosti. Plávanie v tomto období pomáha deťom rozvíjať zmyslové vnímanie, koordináciu pohybov a návyky pri pobyte vo vode. A ako deti rastú a vyvíjajú sa, môžu sa postupne učiť nové techniky a zručnosti, až sa z nich stanú zdatní plavci.

Dôležité je tiež dodržiavať bezpečnostné pravidlá a vždy nechať deti plávať pod dohľadom skúseného inštruktora alebo rodiča. Detské plávanie môže byť pre deti veľkou zábavou a prospešné pre ich zdravie a rozvoj. Ak teda hľadáte pre svoje dieťa novú a zdravú aktivitu, plávanie je tou správnou voľbou.

Environmentálna záhradka

V našej materskej škole deti vedieme odmalička k zodpovednosti voči životnému prostrediu. Deťom ukazujeme ako separovať odpad. V areáli školy sa nachádza aj naša enviro záhradka, v ktorej s deťmi pestujeme a učíme sa názvy rastlín (ovocia, zeleniny a bylín). Každá trieda má vlastné políčko .

Vzťah k prírode budujeme u našich detí aj cez výlety a návštevy (napr. okolia rieky Hornád, jazera na sídlisku Nad jazerom, botanickej záhrady UPJŠ Košice, ZOO, Východoslovenského múzea a podobne).

Materská škola disponuje certifikátom systému manažérstva environmentu.

296587873_2287918101348815_3896902660191235007_n
Kópia súboru 284073115_2237204946420131_1592853302806600656_n (1)

Vlastný športový areál

 

Pre vonkajšie aktivity máme k dispozícii pieskoviská, drevený vláčik a lezeckú stenu. Naša škôlka má aj asfaltový povrch, na ktorom sú vyznačené priestory na športové aktivity ako beh, futbal, atletika, basketbal a ďalšie. V našej škôlke nájdete aj detské športové náradie a náčinie, ako sú hokejky, trampolíny, rebriny, žinenky, florbalové hokejky, lavičky, kladiny, mostík a golfové potreby. Snažíme sa vytvoriť pre deti čo najvhodnejšie podmienky na ich pohybový rozvoj.

Vlastná telocvičňa priamo v škole

U nás nájdete hneď  niekoľko výhod vlastnej telocvične s profesionálnymi trénermi v materskej škôlke.

Bezpečnosť detí – profesionálni tréneri majú skúsenosti s vedením telocvični a môžu zabezpečiť bezpečnosť detí počas cvičenia a hry. Vlastná telocvičňa tiež znamená, že rodičia sa nemusia obávať, že ich deti sú vystavené nebezpečenstvu na verejných telocvičniach.

Prispôsobenie cvičebného programu – s vlastnou telocvičňou môže profesionálny tréner prispôsobiť cvičebný program a zabezpečiť, aby bol vhodný pre vek a úroveň detí. To môže pomôcť deťom rozvíjať silu, koordináciu a kondíciu v zdravom a bezpečnom prostredí.

318022665_576523774479646_265736305393272238_n
spoetovy persna l

Kontrola prostredia – s vlastnou telocvičňou môže tréner kontrolovať prostredie a zabezpečiť, aby bolo vhodné pre cvičenie detí. To znamená, že tréner môže regulovať teplotu, osvetlenie a vzduchovú kvalitu v telocvični a prispôsobiť ju potrebám detí.

 

Personalizovaný prístup – profesionálny tréner vlastnej telocvične môže mať personalizovaný prístup ku každému dieťaťu a pomôcť mu dosiahnuť svoje ciele. Tréner môže zabezpečiť, aby sa deti cítili pohodlne a mali pozitívnu skúsenosť s cvičením, čo môže viesť k väčšej motivácii na ďalšie cvičenie.

 

Flexibilita – vlastná telocvičňa v materskej škôlke môže ponúkať flexibilitu vzhľadom na časový rozvrh a plánovanie cvičení. Rodičia môžu mať lepší prístup ku cvičeniu svojich detí a prispôsobiť si časovanie podľa svojich potrieb.

Vonkajšie kryté ihrisko

SŠMŠ taktiež ponuka priamo v svojej budove vonkajšie kryté ihrisko s lezeckou stenou a špeciálnou gumenou podlahou, ktoré zaručuje bezpečnosť a pohodlie pri hraní sa na zemi.

Výhody tohto ihriska: ponúka deťom bezpečné prostredie pre ich pohyb a zábavu, zlepšuje aj ich zdravie a fyzickú kondíciu. Športovanie je totiž dôležité nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Pomáha im rozvíjať motoriku, zvyšovať koordinačné schopnosti a zlepšovať koncentráciu.

Okrem toho majú deti možnosť tráviť čas vonku, na čerstvom vzduchu, zvyšuje sa ich imunita a zlepšuje sa ich náladový stav. Vonkajšie kryte ihrisko zabezpečuje deťom čas strávený  na čerstvom vzduch aj počas zlého počasia , po cely rok.

Privátne parkovanie

Existuje niekoľko výhod, ktoré prináša privátne parkovanie priamo pred budovou škôlky s umiestnením v širšom centre mesta. Niektoré z týchto výhod zahŕňajú:

Komfort pre rodičov – privátne parkovanie priamo pred budovou škôlky znamená, že rodičia nemusia hľadať parkovacie miesto v okolí a môžu jednoducho parkovať svoje vozidlo priamo pred budovou. To im ušetrí čas a stres, ktorý môže byť spojený s hľadaním parkovacieho miesta v rušnej časti mesta.

Zlepšenie bezpečnosti detí – parkovanie priamo pred budovou škôlky môže zlepšiť bezpečnosť detí, pretože rodičia a deti nemusia prechádzať cez rušné ulice alebo nebezpečné oblasti mesta, aby sa dostali k škôlke. Tým sa znižuje riziko nehôd a zranení.

Pohodlie pre deti  – pre deti môže byť pohodlnejšie a bezpečnejšie, keď sa dostanú do škôlky bez toho, aby museli prejsť ďaleko z parkoviska. To môže tiež znížiť stres a úzkosť detí a pomôcť im lepšie sa prispôsobiť na začiatku dňa v škôlke.

Zvýšená dostupnosť – privátne parkovanie priamo pred budovou škôlky môže zvýšiť dostupnosť škôlky pre rodičov, ktorí majú obmedzený čas na odovzdávanie a preberanie svojich detí. To môže tiež zlepšiť očakávanú kvalitu služieb a celkovú spokojnosť rodičov.

Vlastná kuchyňa

V našej škôlke si veľmi vážime zdravého stravovania a preto sme sa rozhodli, že naše deti budú mať každý deň zabezpečené kvalitné, vyvážené a chutné jedlo. Naše špičkové kuchárky si dávajú záležať na výbere kvalitných surovín, ktoré sa následne spracúvajú v plne vybavenej moderne zariadenej kuchyni s konvektomatom.

Jednotlivé jedlá sú starostlivo pripravené tak, aby zabezpečili správnu výživovú hodnotu a pomohli pri vývoji zdravého životného štýlu pre deti. Všetky jedlá sú podávané na teplých tanieroch, aby sa zachovala kvalita zeleniny a každého jedla a aby bolo podávané v správnej teplote.

Veríme, že zdravá strava je veľmi dôležitou súčasťou vývinu detí a preto sme sa rozhodli zabezpečiť kvalitné stravovanie priamo v našej škôlke. Vaše deti si budú môcť pochutnať na chutnom a zdravom jedle a vy si budete môcť byť istí, že sa o ich stravu starajú skúsené a kvalifikované kuchárky.

DSC09827
329717789_3228787234027182_4491640044515979114_n

Najmodernejšie vybavenie

V našej škôlke sa snažíme poskytnúť deťom to najlepšie vybavenie pre celkový rozvoj ich schopností a zručností. Naše priestory sú vybavené najmodernejšou technikou, aby sme mohli využívať všetky možnosti digitálneho vzdelávania. Interaktívne tabule, počítače, logické hry a didaktická technika sú k dispozícii pre každé dieťa. Okrem toho sa v našej škôlke nachádzajú aj konštruktívne hry a certifikované pomôcky, ktoré podporujú kreativitu a logické myslenie detí.

Pre vonkajšie aktivity máme k dispozícii pieskoviská, drevený vláčik a lezeckú stenu. Naša škôlka má aj asfaltový povrch, na ktorom sú vyznačené priestory na športové aktivity ako beh, futbal, atletika, basketbal a ďalšie. V našej škôlke nájdete aj detské športové náradie a náčinie, ako sú hokejky, trampolíny, rebriny, žinenky, florbalové hokejky, lavičky, kladiny, mostík a golfové potreby. Snažíme sa vytvoriť pre deti čo najvhodnejšie podmienky na ich pohybový rozvoj.

Pri výbere vybavenia sme mysleli aj na zdravie detí a alergikov. V našich priestoroch sa nachádzajú špeciálne podlahoviny Tarkett Sports, ktoré sú nárazuvzdorné, teplé, nehlučné, ekologické a nezaťažujú detský aparát pri pohybe. Dôležitou súčasťou nášho vybavenia je aj čistič vzduchu, ktorý zabezpečuje čistý a zdravý vzduch v priestoroch našej škôlky.

Veríme, že naše moderné vybavenie a špičkové podmienky vám poskytnú istotu, že vaše deti sa budú vyvíjať v bezpečnom a zdravom prostredí.

329717789_744034383730053_6837846477270307338_n

Ak ste pripravení získať viac informácií, budeme radi, ak nás navštívite