Naša jedinečnosť - Súkromná športová materská škola

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ako fungujeme

Jedinečnosť nášho projektu: Súkromná športová materská škola, s.r.o.

V čom spočíva naše špecifikum?
1. Vaše dieťa sa môže venovať rôznym druhom športu, podľa záujmu aj každý deň inému: plávaniu, gymnastike, loptovým hrám, bicyklovaniu, golfu, skákaniu na trampolíne, lezeniu po lezeckej stene, pohybu na detských multifunkčných rebrinách a detských fitness strojoch.

1a. Bazén (s bezchlórovou úpravou vody) spĺňa najmodernejšie prísne kritéria úpravy vody obzvlášť vhodné pre novorodencov, deti v predškolskom veku a tehotné ženy. Dezinfekcia vody je zabezpečená dvoma spôsobmi: UV žiarením – ktoré vzniká v UV lampe s optimizovaným žiarením s vlnovou dĺžkou 265 nm, jeho primárnou funkciou je ničenie baktérií, vírov a plesní a
ozonizáciou – ozón vzniká v generátore ozónu a do vody je dávkovaný podtlakovým spôsobom. Ide o najúčinnejší  spôsob hubenia vírov a baktérii vo vode. Maximálnu hygienu zabezpečuje aj bazénový vysávač – týmto automatickým vysávačom sa odstránia všetky nečistoty zo dna a stien bazénov, čo sa prejaví na kvalite vody. Po vložení vysávača do bazéna a jeho následnom zapnutí pracuje automaticky (www.bazenove-vysavace.heureka.cz/dolphin-d-2001/).


1b.
Infrasoľná sauna s odpočivárňou pri bazéne slúži na posilnenie imunitného systému prostredníctvom saunovania v kombinácii s inhaláciou morskej soli. (www.marimex.sk/infrasauna-grand-ceder/ ).


1c. Krytá exteriérová herňa zabezpečí možnosť pobytu dieťaťa v exteriéri, aj v prípade nepriaznivého počasia. Garantujeme dennodenný pobyt detí vonku!

2. Environmentálna výchova.
Priamo v areáli škôlky sa nachádza bylinková a kvetinová záhrada (každé dieťa bude mať svoj záhon na experimentovanie s hlinou, pestovanie a polievanie rastlín).  Náučný mini turistický chodník je zasa určený na výučbu orientácie v lese a v priestore.  Nezabudneme ani na separovanie odpadu.

3. Denná výučba anglického jazyka sa bude realizovať pod vedením pedagógov, ktorí prešli zaškolením externého lektora. Cieľom je
učiť sa efektívne – rozumieť a vedieť rozprávať v cudzom jazyku.

4. Interaktívne vyučovanie pomocou interaktívnej tabule, ktorá umožňuje prezentovať a učiť novým spôsobom, hravo, dynamicky, s dôrazom na väzby a súvislosti umožňuje učiteľom a deťom pracovať so vzdelávacími objektmi.
Interaktívna tabuľa je elektronické zariadenie, ktoré je využívané na interaktívne učenie sa a učenie cez digitálne technológie (napríklad cez
počítač/notebook, priamo z interaktívnej tabule, klikaním interaktívnym perom alebo dotykom na premietaný obraz).
Interaktívne ovládanie prináša dynamiku, pohyb, interakciu a možnosť prezentovať pojmy, javy a činnosti v súvislostiach. Toto umožňuje riešiť skutočné úlohy a hľadať a nachádzať správne riešenia. Prostredníctvom interaktívnej tabule možno vytvárať projekty pokrývajúce témy, ktoré sú začlenené do rámca

vzdelávacieho programu. Deti môžu rozvíjať svoje kompetencie tým, že sú zapojení do rôznorodých aktivít, čím sa podporuje a rozvíja ich tvorivosť a fantázia.


5. Denná prevádzka od 7.00 hod. – 18.00 hod. (soboty a nedele špeciálny režim po dohode)

6. Varíme vo vlastnej modernej a novej kuchyni, ktorá je v súlade s najnovšími hygienickými predpismi,
s možnosťou individuálnej prípravy stravy pre deti.

7. V každej miestnosti sú nainštalované kamery, cez ktoré môžeme monitorovať náš výchovno-vzdelávací proces
a bezpečnosť detí. (nie je verejne dostupné)


8. Špeciálne podlahoviny Tarkett sports, ktoré sú použité vo všetkých priestoroch  Súkromnej športovej materskej školy, zaručujú vhodné podmienky na športovanie aj pre alergikov. Sú nárazuvzdorné, teplé, nehlučné, ekologické a nezaťažujú detský pohybový aparát pri športovaní.


9. K dispozícii máme  30 parkovacích miest - 10m od budovy školy.

10. Ako jediná MŠ v Košiciach  disponujeme certifikátom Falck Academy s.r.o. - Bezpečná materská škola

 
 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky